Fernisering: SENIORNOTATER – Midt i en covid-tid
Kom med på Trapholt og ind i atelieret hos fem kunstnere, når Trapholt holder virtuel fernisering på SENIORNOTATER – midt i en covid-tid.
VIRTUEL FERNISERING FREDAG D. 18. DECEMBER KL 11
Hvordan opleves corona-tiden blandt Danmarks seniorer? Hvordan giver kunstnere epidemien form gennem nye kunstværker? Trapholt inviterede i efteråret 2020 fem seniorklubber og fem kunstnere til at samarbejde i projektet SENIORNOTATER – midt i en covid-tid.
Oplev de fem kunstværker, som er resultatet af efterårets projekt. Mød de fem kunstnere og få en smagsprøve på udstillingen. De fem kunstnere er Christian Schmidt-Rasmussen, Emily Gernild, Fie Norsker, Maria Torp og Mie Olise Kjærgaard. Hør også hvordan det opleves at være seniorklub i projektet.
Læs mere her: trapholt.dk/midt-i-en-covid-tid
De fem kunstnere
Christian Schmidt-Rasmussen
Emily Gernild
Fie Norsker
Maria Torp
Mie Olise Kjærgaard.
Deltag
Du deltager via ZOOM, som du kan bruge på din computer, smartphone eller tablet.
Klik på dette link fredag d. 18.12 kl.11.00: https://us02web.zoom.us/j/6074249721?pwd=YUVpODhsMVdnU1hNd1QxbFRsaTJ1Zz09
Meeting ID: 607 424 9721
Passcode: G4uGQB
Hvordan du bruger ZOOM
På computer
ZOOM kan tilgås direkte via browser uden at installere appen.
Klik på linket. Herefter åbner din browser, og spørger om du vil deltage via den installerede app eller via din browser.
Ønsker du at downloade programmet på din computer, skal du klikke på ’Download & run Zoom’. Ønsker du ikke at downloade programmet, klik på ’join from your browser’
På mobil/ tablet
Hent inden arrangementet appen ‘ZOOM Cloud Meetings’ i Appstore eller Google Play.
Klik på ovenstående link når arrangementet går i gang og det vil åbne automatisk.


