Things Matter – Indlevering
Kom til en eftermiddag i kunsthåndværkets tegn på Trapholt, hvor du kan indlevere dit strikkede bidrag til Things Matter. Mød kunstner Randi Samsonsen, projektets forskere, Trapholts medarbejdere og andre kreative deltagere. Indleveringen foregår i Rotunden (ved Dataspejlet) i tidsrummet kl. 14-19, så du kan komme, når det passer dig.
Hvad skal der ske nu?
Undervejs vil Randi Samsonsen fortælle kort om processen indtil nu, og hvilken proces der nu sættes i gang for de færøske kunstner.
Program og tilmelding
Få indblik i Randis proces kl. 14, 16 og 18. Tilmelding er ikke nødvendig, og der er gratis entré for deltagere ved Things Matter.
Har du allerede afleveret er du selvfølgelig velkommen til at deltage alligevel denne dag.
Kan du ikke indlevere dit bidrag personligt?
Det er selvfølgelig også muligt at aflevere sit bidrag på Trapholt inden d. 26. april – bidrag kan afleveres i Informationen eller sender med posten til ‘Trapholt, Æblehaven 23, 6000 Kolding. Att. Things Matter’ (hvis I sender med post, anbefaler vi, at I bruger GLS og sender med ‘track and trace’). Bidrag kan også afleveres uden for åbningstid i de store sorte postkasser ved hovedindgangen (de er beregnet til pakker, så bidragene bliver ikke mast). HUSK inden aflevering at bidrag skal registreres via den elektroniske registreringsformular.
Det er også muligt at aflevere andre steder i landet – se afleveringssteder


